מנעולן רכב

שירותי מנעולנות לרכב 24 שעות

המפתח לרכב אבד? אל דאגה, מנעולן רכב יכול לעזור! פוסט זה ידון בשירותים הניתנים על ידי מנעולן רכב, מתי כדאי להתקשר אלינו, ובסוגים השונים של מנעולני רכב.

אילו שירותים מנעולן רכב מעניק? 

מנעולן רכב הוא איש מקצוע המתמחה במתן שירותים הקשורים למנעולים ומפתחות לרכב. אנחנו מנוסים בפתיחת דלתות מכוניות, שכפול מפתחות ותכנות שלטי מפתחות אלקטרוניים. אנו יכולים גם לעזור עם הכנת מפתח חדש של מנעולי רכב, שחזור מפתחות שאבדו ותיקון מנעולים שבורים. מנעולני רכב יכולים גם לספק שירותי חירום כמו פתיחת דלתות כאשר מפתחות נעולים בפנים או מתן גישה לרכב לאחר תאונה.

מתי כדאי להתקשר למנעולן רכב?: אם איבדתם את מפתחות הרכב שלכם או שהם נגנבו, עליכם להתקשר מיד למנעולן רכב. ייתכן שתצטרכו גם להתקשר למנעולן רכב אם נעלתם את המפתחות ברכב, אם המפתח שלכם לא יסתובב בהצתה או אם הרכב שלכם לא מתניע. בנוסף, אם אתם זקוקים למפתח רזרבי, צריך למפתח מחדש את המנעולים, או צריך להחליף מנעול שבור, מנעולן רכב יכול לעזור.

סוגי מנעולני רכב: ישנם שני סוגים עיקריים של מנעולני רכב: ניידים, נייחים ומכוניות. מנעולנים ניידים נקראים בדרך כלל כאשר לקוח זקוק לשירות במיקומו, כגון פתיחת דלת המכונית או הכנת מפתח שכפול. מנעולנים נייחים נוטים יותר להימצא בחנות ולהתמחות בכל סוגי המנעולים, כולל מנעולים לרכב. מנעולני רכב מתמחים במנעולי רכב ובדרך כלל יש להם יותר ניסיון עם הטכנולוגיה החדשה ביותר. לא משנה איזה סוג של מנעולן רכב אתה צריך, הם משאב נהדר להיכנס חזרה לרכב שלך אם איבדת את המפתחות שלך או נעלתם אותם בפנים. מנעולן רכב יכול גם לספק שירותים נוספים כגון תכנות שלבי מפתחות אלקטרוניים ומפתח מחדש של מנעולים לרכב. חשוב לוודא שאתם מזמינים מנעולן מורשה ומבוטח שיוכל לספק שירותים אמינים. עם מנעולן הרכב המתאים, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שתוכלו לחזור לרכב ולעלות לכביש תוך זמן קצר.

מנעולן רכב
אילוסטרציה: מנעולן רכב עובד על מנעול דלת רכב

מתי כדאי לקרוא למנעולן רכב?

אם נעלתם את המפתחות ברכב, איבדתם את מפתחות הרכב שלכם, או שאתם צריכים להחליף מנעול שבור, מנעולן רכב יכול לעזור. אם אתם במצב חירום וצריכים להיכנס מהר לרכב, מנעולן נייד יכול להיות משאב מצוין. מנעולנים אלו זמינים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע ובדרך כלל יכולים להיות במיקום שלך תוך 30 דקות. אם אינך במצב חירום, ייתכן שתרצה להתקשר למנעולן מסורתי או למנעולן רכב. למנעולנים מסורתיים יהיו את הניסיון והמומחיות לספק שירותים כגון הצמדת מנעולי רכב מחדש והכנת שכפול מפתחות. מנעולני רכב מתמחים במנעולי רכב ובדרך כלל יש להם יותר ניסיון עם הטכנולוגיה החדשה ביותר. לא משנה איזה סוג של שירות אתם צריכים, קריאה למנעולן רכב יכולה לעזור לכם לחזור מהר לרכב ולדרך.

המפתח לרכב אבד או נשבר. הרכב נעול והמפתח בתא המטען. הקודן לא מגיב או הסוויץ לא מסתובב.

סיבות להתקשר למנעולן שלנו

אלו הן סיבות טובות להזמין מנעולן רכב מוסמך. הצוות של 'מגן אברהם' הם מהטובים ביותר בארץ. אצלנו כולם מקצועיים, בעלי תעודת מנעולן מורשה, כולם מנעולנים מומלצים ובעלי דירוג גבוה ב- 'מידרג', 'המקצוענים', 'יצאת צדיק', 'איזי' ועוד. הצוות שלנו מתמחה בפריצת רכבים מכל סוג.

פריצת אופנועים, משאיות, אוטובוסים, ורכבים חשמליים.

מלבד פריצה לרכב, מנעולן מנוסה יודע לפענח תקלות במערכות הנעילה השונות של כלי הרכב. כמו כן מנעולן רכב מקצועי יודע לשחזר מפתחות לאחר אובדן מפתח, ביטול מפתח ישן, ניתוק קודן תקול, שכפול מפתחות לרכב, קידוד שלטים, ביטול אמבולייזר, תיקון או החלפת סוויץ ועוד.

כל אלו מספק לכם מנעולן  מוסמך ומקצועי לרכב מחברתנו.  זמני הגעה מהירים במיוחד, עובדים 24 שעות בכל הארץ. התקשרו להזמנת מנעולן לאוטו שלכם בכל מקום בארץ.

 • מנעולן רכב מקצועי זמין לשירותכם בכל שעות היום 24/7.
 • פריצת דלת רכב, שחזור ושכפול מפתחות לרכב, ניתוק קודן ואימובילייזר, תיקון והחלפת סוויץ.
 • שירותי מנעולנן רכב בפריסה ארצית 24 שעות.
 • פריצת משאית נעולה, פריצת רכבים ואופנועים מכל סוג ודגם במהירות, מקצועיות, וללא נזק.
 • צרו קשר ומנעולן רכב מומלץ בדרך אליכם. 
 • השירות ניתן בכל הארץ. 
חדשות בוקר מנעולן רכב
ראיון בחדשות הבוקר (ערוץ 12) עם ניב רסקין

 

סוגי מנעולנים לרכב

ישנם מספר סוגים של מנעולנים לרכב המציעים מגוון שירותים.

חלק מהשירותים הללו כוללים: שכפול מפתחות, תכנות שלטי מפתחות אלקטרוניים, מפתח מחדש של מנעולי רכב, החלפת מפתחות שאבדו ותיקון מנעולים שבורים. בנוסף, הם יכולים גם לספק שירותי חירום כגון פתיחת דלתות רכב כאשר מפתחות נעולים בפנים או מתן גישה לרכב לאחר תאונה. כאשר בוחרים מנעולן רכב, חשוב לוודא שאתם בוחרים באחד בעל רישיון ומבוטח. מנעולנים מורשים חייבים לציית לחוקים ותקנות מסוימים, וכן חייבים להיות בעלי הכישורים הדרושים לביצוע השירותים שהם מציעים. וודאו שמנעולן הרכב שאתם מזמינים הוא מנוסה ובעל ידע, ויכול לספק את השירותים הדרושים לכם בזמן ובמקצועיות. על ידי כך, אתה יכול להיות בטוח שתהיה לך את החוויה הטובה ביותר האפשרית בכל הנוגע למנעולי המכונית והמפתחות שלך.

מהו מנעולן רכב?

מנעולני רכב הם אנשי מקצוע המתמחים בתיקון והתקנת מנעולי רכב, מפתחות ומנגנונים נלווים נוספים. הם יכולים גם לעזור ללקוחות בייצור שכפול מפתחות לרכב.

מנעולני רכב נדרשים ברישיון לביצוע עבודתם. הם יכולים לקבל אישור על ידי המכון הלאומי למצוינות שירות הרכב (ASE). הסמכה זו היא דרך לאנשים לדעת שהם יעבדו עם מומחה שעבר הכשרה קפדנית.

מנעולן לרכב הוא אדם או חברה שיכולים לפתוח את רכבכם ללא המפתח. הוא גם מסוגל לשכפל את מפתח הרכב המקורי ולהחליף אותו בחדש.  אנו מתמחים בקידוד שלט רחוק, שהוא תהליך של שינוי קוד האבטחה במערכת הכניסה ללא מפתח.

חלק מהעבודות שלנו כוללות:

 • פתיחת מכוניות נעולות
 • שכפול מפתחות
 • שינוי קודי אבטחה למערכות ללא מפתח

כמו כן, חשוב שנהיה מבוטחים ובעלי רישיון לבצע את העבודה כחוק.

האחריות העיקרית שלי כמנעולן רכב, היא לייצר לרכבים מפתחות חדשים  שאבדו או נגנבו. אנחנו גם מייצרים עותקים כפולים של מפתחות רכב בעת הצורך.

ישנם שני סוגים של מנעולנים: אלו שפותחים מנעולים ואלו שמשכפלים מפתחות לרכב.

מנעולן מקצועי יכול לפתוח את מנעול הרכב שלך אם איבדת את המפתח שלך או נעלת את המפתח בתוך הרכב. 

יתכן שמנעולן רכב יצטרך לייצר מפתח חדש לרכב שלך אם איבדת את המקורי ולא ניתן לשכפל אותו. במקרה זה, אנו משתמשים במערכת קידוד שלט רחוק או במערכת תיקון מתגים כדי ליצור עבורכם מפתח החדש.

הצוות שלנו נותן שירותי התקנה ותחזוקה של מנעולים ומנגנוני אבטחה לרכב. אנחנו עובדים עם כל סוגי המכוניות, טנדרים ומשאיות.

שאלות - תשובות:

קשה לומר את העלות המדויקת של שכפול, שכן המחירים יכולים להשתנות בהתאם לסוג המפתח. חלק מהמפתחות לרכב יקרים יותר לשכפול מאחרים. כלל אצבע טוב הוא שככל שהמכונית יקרה יותר, כך המפתח יהיה יקר יותר לשכפול.

מפתחות לרכב הופכים ליקרים יותר ויותר, כאשר חלקם עולים עד 2,000 ₪ הסיבה לכך היא שהם עשויים מחומר עמיד יותר ויש להם תכונות אבטחה טובות יותר ממפתחות רגילים.

מחיר שכפול מפתח לרכב יכול להשתנות בהתאם לסוג הרכב, המורכבות ואיכות המפתח. העלות הממוצעת של מפתח כפול היא 600-800 ₪.

מפתח לרכב הוא חפץ מתכתי המאפשר לך לפתוח ולהתניע את הרכב שלך. למפתח משוכפל יהיו כל אותן פונקציות כמו למפתח המקורי שלך, אבל זה יהיה עותק שני שתוכל לשמור למקרה שמשהו יקרה למפתח הראשון שלך.

ישנם גורמים רבים שמשפיעים על עלות הביצוע של שכפול מפתח לרכב לרכב שלך:

סוג רכב: התכונות המורכבות יותר שיש במכונית, כגון מערכת נגד גניבות או מנעולי שלט רחוק, יגדילו את העלות. בנוסף, אם אתה צריך להחליף מנעול בסגנון ישן בעיצוב חדש יותר

כן, אפשר לשכפל מפתח חכם לרכב. תהליך שכפול מפתח זהה לייצור מפתח לרכב רגיל. כל מה שצריך זה את מספר הדגם של הרכב ועותק מקורי של המפתח החכם על מנת ליצור עותק.

דבר ראשון יש לוודא שהרכב במצב חניה (P) 

שנית בידקו אם ההגה נעול, במידה וכן בטלו נעילת הגה.

אם הרכב במצב חניה והנעילה משוחררת , יש בעיה בסוויץ, במקרה כזה מומלץ לחייג אילנו לקבלת הצעת מחיר משתלמת במיוחד.

שחזור מפתח לרכב

במקרה המצער שאתה מאבד את מפתח הרכב שלך, זה יכול להיות קשה להשיג אחד אחר. במקרים מסוימים, עשויים לחלוף שבועות ואפילו חודשים עד להכנת מפתח חדש. החדשות הטובות הן שיש דרכים להשיג שחזור של מפתח הרכב שלך מבלי שתצטרך לעבור את הטרחה של המתנה למפתח חדש. הרבה אנשים שאיבדו את המפתחות שלהם ומצאו את עצמם במצב הזה. למרבה המזל, יש הרבה אפשרויות זמינות להחלפת המפתחות שלך במהירות האפשרית.

שחזור מפתח לרכב הוא תהליך יצירת העתק של מפתח לרכב. זה נעשה על ידי התרשמות מהמפתח המקורי ולאחר מכן שימוש בזה כדי ליצור מפתח חדש. מפתחות רכב מורכבים בדרך כלל משני חלקים: להב מתכת וראש פלסטיק. תהליך שכפול מפתחות הרכב מתחיל בהתרשם מלהב המתכת, המשמש לאחר מכן ליצירת תבנית לראש הפלסטיק של המפתח החדש. לאחר מכן ממלאים את התבנית במתכת מותכת (בדרך כלל אבץ או פליז) ומתקררת ליצירת מפתח הרכב החדש.

לפרטים חייג עכשיו: 050-7511372

ברוב המקרים, מפתחות רכב אובדים או נשחקים עקב בלאי. במצבים אלה, על הבעלים ליצור קשר עם מנעולן רכב מקומי כדי להכין עבורו שחזור מפתח. החברה שלנו מציעה מגוון שירותים הכוללים שחזור מפתח לרכב, החלפת מפתחות לרכב ותיקון מנעולי רכב.

שחזור מפתח לרכב

שחזור מפתחות - מה זה?

שחזור מפתח – זוהי פעולה של יצירת מפתח יש מאין, לרוב לאחר אובדן מפתחות לרכב יש לפרוץ את הרכב ולהתאים מפתח זהה למקורי,המפתח צריך להתאים במדוייק למנעול הרכב, לסוויץ, ולכל שאר מנגנוני הנעילה ברכב.

ישנם כמה שלבים ליצירת מפתח חדש (שחזור) והם מחולקים כך:

 1. רישום מפתח – בעזרת כלי מיוחד שנכנס לתוך המנעול, אנו בודקים כל שן במפתח (גובה שן מפתח וחריטת תבליט) ע"פ מיקומי הפינים מנעול או הסוויץ. לאחר מכן רושמים את סדר שיני המפתח.
 2. גלם – לאחר שיש מידות לשיני המפתח, מבצעים חיתוך בגלם חדש עד לרמה מדוייקת למנעול הרכב.
 3. ביטול מפתח ישן – בעזרת מערכת מיחשוב מקצועית אנו מבצעים איפוס ומחיקה למפתח הקודם (דבר המונע שימוש במפתח הישן)
 4. קידוד מפתח – בכדי שמחשב הרכב יזהה את המפתח החדש כמקורי, עלינו לרכוש קוד חברה (קוד יחודי לרכב לפי סוג רכב, שנה ודגם). הקוד נרכש מחברת יצרנית הרכב.
 5. בדיקת זיהוי – לאחר התהליך של קידוד צ'יפ למפתח,חיתוך גלם חדש,ומחיקת מפתח ישן, עלינו לבדוק שאכן המערכת מזהה את המפתח המשוחזר כמקורי.

ניתוק קודן לרכב

‘מגן אברהם – רשת מנעולנים ארצית’ היא חברה המתמחה בניתוק קודן לרכב. יש לנו טכנאים שיעזרו לכם בתהליך של ניתוק קוד הרכב שלך, בנוסף אנו מציעים גם שירותים אחרים כמו מנעולנות ותכנות מפתחות. חברה זו קיימת למעלה מ-20 שנה וידועה בשירות הלקוחות המעולה שלה.

אימובילייזר לרכב הוא מכשיר המונע נסיעה ברכב ללא המפתח. הוא משמש לעתים קרובות במכוניות יוקרתיות כדי למנוע גניבה.

במקרים מסוימים, אנשים עשויים לנתק את אימובילייזר המכונית שלהם בגלל בעיות חשמליות או מכניות בקודן. ביטול קודן לרכב זהו תהליך מורכב, ככל שיש מערכות הגנה נוספות ברכב,כגון כספת, הדבר נהיה מסובך יותר וכן יקר יותר.

איך לנתק אימובילייזר לרכב?

השלב הראשון הוא למצוא את האימובילייזר ולנתק אותו מהמכונית.

השלב השני הוא למצוא את מפתח ההתנעה ולנתקו מחור המנעול.

השלב השלישי הוא להסיר את כל החוטים המחוברים לאימובילייזר ולאחר מכן לחבר אותם מחדש למקומם המקורי.

השלב הרביעי הוא לבדוק שכל החיבורים במקומם ושאין חוטים רופפים.

השלב החמישי והאחרון, שאמור להיעשות רק במקרה חירום, הוא לנתק את כל החוטים שנותרו המחוברים לאימובילייזר בעזרת זוג חותכי חוטים או חותכי פח.

שכפול מפתחות לרכב

שכפול מפתחות לרכב מצריך ציוד וידע מיוחדים על מנת להבטיח שהמפתח החדש פועל כהלכה. המנעולן יצטרך קודם כל לקבל עותק של מפתח הרכב המקורי, ולאחר מכן להשתמש בציוד שלו כדי ליצור שכפול מדויק. זה מבטיח שהמפתח המשוכפל יהיה זהה לפונקציונליות של המפתח המקורי, ומאפשר לו לפתוח את הדלתות, להפעיל את המנוע ולהפעיל כל תכונות אחרות הקשורות אליו.

תהליך שכפול מפתחות לרכב יכול לגזול זמן יקר, אך לרוב הוא הכרחי על מנת להחזיר גישה לרכב. זה גם יכול לספק שקט נפשי בידיעה שיש לך חילוף למקרה שהמקור שלך יאבד או ייפגע שוב.

שכפול מפתח לרכב הוא תהליך הכולל ביצוע שכפול של מפתח מקורי לרכב. זה נעשה ממגוון סיבות, כמו להחזיק מפתח רזרבי למקרה חירום, או החלפת מפתח רכב שאבד או נגנב. זה יכול לשמש גם כדי ליצור עותקים של מפתחות עבור מספר כלי רכב.

שכפול מפתחות אינו מוגבל רק למכוניות; זה יכול לשמש גם כדי לשכפל סוגים אחרים של מפתחות, כגון מפתחות לבית ומפתחות בניין משרדים. התהליך אמנם פשוט יחסית, אך דורש ציוד וידע מיוחדים על מנת להבטיח שהמפתחות הכפולים יהיו זהים לחלוטין למפתחות המקוריים.

שחזור מפתח לרכב
(צילום: ציק צק מנעולים לרכב)

סוויץ לרכב

סוויץ הרכב זהו אותו מנעול הממוקם לרוב בצידו הימני של ההגה. מטרת הסוויץ היא לספק פקודה מהסטרטר למנוע, וכך יוצרת פעולת התנעה. הסוויץ נקרא גם בשם זה "מתג התנעה", והוא אינו מנעול פשוט כפי שנראה.

הסוויץ ברכב בנוי בחלקו החיצוני מצילינדר להכנסת המפתח, סביב הסוויץ יש טבעת אלקטרונית שמזהה את המפתח המקורי לרכב. בחלקו הפנימי של מכלול הסוויץ, קיים פין נעילת הגה, מערכת וויסות חשמלי, וקפיץ מחזיר אשר נותן פקודה לאחר התנעת הרכב לסיים את פעולתו.

תקלה בסוויץ לרכב עלולה להשבית את הרכב מהתנעת הרכב. לרוב תקלות נגרמות משחיקה, התיישנות החומר, בעיה חשמלית, וכמובן בעיה מכנית כמו פין נעילה עקום. לרוב ברגע שמזהים בעיה הכי פשוטה בסוויץ, מומלץ להזמין מנעולן רכב מקצועי לערוך דיאגנוזה ולראות שאכן לא מתחיל נזק במכלול.

סימנים לסוויץ תקול

כמה סימנים לזיהוי בעיה בסוויץ לרכב.

 1. מפתח נתקע בסוויץ או נכנס/יוצא בקושי.
 2. סוויץ מסתובב ואינו משחרר את נעילת ההגה
 3. סוויץ מסתובב חלקית (לא מאפשר פעולת התנעה)
 4. סוויץ מסתובב ואינו עושה שום פעולה (סוויץ מת)
 5. מופיעה מנורת חיווט בלוח שעונים עם סמל של מפתח (לרוב בצבע אדום).

שימו לב! ברגע של זיהוי אפילו לרגע, של תקלה בסוויץ, אין לנסות ולחזור על פעולות ניסוי התנעה. עלול להיגרם נזק חמור יותר. הזמינו מנעולן לרכב אשר מתמחה בתיקון סוויץ, שיפוץ, או החלפת סוויץ לרכב.

סוויץ לרכב

החלפת סוויץ לרכב

ישנם מקרים שנוצר נזק בלתי הפיך לסוויץ ברכב שלנו, או לחילופין תיקון חלק מסויים יקר ואינו מצדיק תיקון נקודתי. במקרה כזה המנעולן ימליץ על החלפת סוויץ לרכב, לרוב סוויץ חדש עולה יקר מאוד ולכן המנעולן ימליץ על החלפת סוויץ תחליפי או סוויץ משופץ.

אך אלו מקרים קיצוניים יותר מפני שכיום ניתן לתקן את רוב הרכיבים או לעשות שיפוץ סוויץ במקום.

החלפת סוויץ חדש לרכב אינה בהכרך מצריכה להחליף סט מפתחות חדשים לרכב, ניתן להתאים את צילינדר הסוויץ למפתח הקיים.

שיפוץ סוויץ לרכב

שיפוץ סוויץ זהו תהליך אידיאלי לשיקום הסוויץ הקיים. אופן השיפוץ לרוב נעשה במקום, המנעולן רכב מזהה את תקלת הסוויץ, מפרק את המכלול ומחליף רכיבים חדשים, רב התקלות בסוויץ נוצרות משחיקת פינים בהכנסת המפתח למתג, או לחילופין בפין נעילה עקום או תפוס. ישנם מקרים שהטבעת סביב המכלול נפגעה ואינה מזהה את המפתח המקורי לרכב. שיפוץ סוויץ זהו פתרון לרוב התקלות במתג הנעה.

תיקון סוויץ לרכב

תיקון סוויץ נעשה בדרך כלל לבעיות חיווי חשמלי, תיקון אינו שיפוץ סוויץ. לרוב המנעולן יעשה תיקון לרכיב שאינו מצריך פירוק סוויץ לגורמים, אלה יפרק את צמת החשמל, ולעיתים יקודד מחדש את טבעת הזיהוי בסוויץ. תיקון סוויץ מצריך ידע רב במערכות חשמליות לרכב, חשמלאי רכב מוסמך לבצע תיקונים כאלו ללא גרימת נזק.

לרוב תיקון חלק ללא החלפת רכיב חדש עולה זול יותר מאשר לשפץ סוויץ, והסוויץ נשאר כפי שהיה לפני עם חלקים מקוריים.

תיקון סוויץ לרכב

שלט לרכב

שלט לרכב זהו רכיב אלקטרוני הפועל באמצעות תדר רדיו, תדר זה מופעל באמצעות חיישן מקבל, מוח המורכב במערכות הרכב, המוח נקרא תדר נכנס (תדר מקבל), ואילו השלט מעביר תדר יוצא. בעבר תפקיד השלט ברכב העיקרי היה פתיחה ונעילת דלתות, ע"י פקודה התדר היה שולח פולסים חשמליים למנוע-המנוע היה מרים או מוריד מוט מתכת-המוט דוחף את כפתור העילה לכיוון הנכון-והדלת נפתחת.

כיום ישנם שלטים חכמים, שלמעשה נותנים מספר רב של פקודות לרכב כגון: פתיחת דלתות, פתיחת חלונות, התנעת הרכב, הפעלת מערכת אזעקה, ועד לפתיחה ונעילת מראות מצידי הרכב. שלט חכם מורכב ממספר תדרים שונים וכל תדר בעוצמה נכונה משפיע על רכיב אחר ברכב שלנו.

שכפול שלט לרכב

שכפול שלטים לרכבים הוא תהליך מתבקש בקרב מנעולני רכב, במקרה שיש לנו שלט יחיד לרכב, נרצה לגבות שלט נוסף (שלט רזרבי) למקרה של תקלה בשלט המקורי, וכן למקרה שהשלט אבד. את השלט ניתן לשכפל באמצעות קירוב לשלט המקורי ולחיצה ממושכת על מספר כפתורים עד להבהוב נורית חיווי המציינת שהשלט מוכן לקריאה.

כיום ישנם שלטים חכמים ויקרים, שאין אפשרות לשכפל אותם בפעולה פשוטה זו, שלטים אלו צריכים לעבור קידוד. בכדי לקודד שלט לרכב משתמשים במחשב מתאים, המחשב סורק את קוד השלט,מעתיק אותו, ומדביק את הקוד הזהה לשלט חדש המכונה שלט בתול.

 

שכפול שלט לרכב

קידוד שלט לרכב

קידוד שלט לרכב כמו שצויין בפסקאות למעלה, נעשה על ידי מחשב יחודי לשלטי רכב. המחשב מזהה את קוד השבב (צ'יפ) שקיים בשלט, מעתיק אותו ומשכפל את הקוד לשלט בתול חדש. לכל רכב ישנו רצף קודים שמתאימים ע"פ יצרן הרכב, דגם ושנת רכב.

ישנם שלטים נפרדים (שלט יתום) שאינם משפיעים על התנעת הרכב, אלה משמשים כשלטי נוחות בלבד. ויש שלט שהוא חלק בלתי נפרד ממפתח הרכב, בשלט כזה קיים שבב המכיל קוד, קוד זה מזוהה על ידי טבעת תדר המקיפה את פתח הכנסת המפתח בסוויץ.

קידוד של שלטים כאלו לעיתים מתבצעים מול חברת יצרני הרכב. מנעולן רכב יוצר קשר מול יצרן הרכב, מזדהה כמנעולן רכב לפי מספר מנעולן, שולח צילום רישיון רכב, מספר לוחית רישוי, ומס' שילדה. וכך מקבל (רוכש) קוד יחודי לרכב המבוקש. תהליך זהה לשחזור מפתחות.

תיקון שלט לרכב

לעיתים אין צורך בשכפול או שחזור השלט כדי שיעשה את עבודתו, לפעמים יש תקלה בשלט הקיים כמו חוסר מגע במעגל חשמלי, שבר או סדק בשלט, ואפילו קצר חשמלי או חוסר מתח חשמלי בין הסוללה לשלט. במקרים אלו אין אפשרות לקודד או לשכפל את השלט, מכוון שהתקלה הקיימת בשלט הופכת אותו ל"שלט מת". במקרה כזה חשמלאי רכב מוסמך יפרק את השלט, יסרוק אותו בשביל לזהות את נזק, יחליף את הרכיב הפגום או ילחים את המעגל האלקטרוני, או יחליף סוללה. לפעמים השלט אינו מציג תקלה, מכיוון שהתקלה יכולה להיות במשדר (מוח) שקיים בתוך הרכב.

החשמלאי רכב יאתר את הבעיה ויתקן אותה במידת האפשרות. לאחר כל תיקון או שיפוץ של השלט או המשדר, נערוך בדיקת זיהוי והתאמה בין השלט למשדר.

תיקון מנעול לרכב

בין תפקידי מנעולן רכב מקצועי, נזדקק לתיקון מנעול לרכב. תיקון מנעולים לרכב לרוב מתבקשים ברכבים שהמנעול נשחק או נשבר. נזק למנעול נגרם מבלאי החומר, הכנסת מפתח בצורה לא נכונה, הפעלת לחץ על המנעול וכו'. מנעולן רכב יזהה את התקלה, יפרק את המנעול הקיים, ישפץ או יחליף את החלק הבלוי במנעול, וירכיב את המנעול המשופץ חזרה.

ברכב ישנם כמה מנעולים שונים כמו מנעול לדלת הרכב, מנעול תא כפפות, מנעול התנעה (סוויץ), מנעול תא מטען (בגאז') ועוד. ישנם כמה תקלות נפוצות במנעולי רכב, השכיחה ביותר היא שחיקה או עיקון דיסקיות המנעול (פינים פנימיים בתוך חלל הצילינדר).

סיכום

מנעולני רכב יכולים לספק מגוון שירותים הקשורים למנעולים ומפתחות לרכב. אם איבדת את המפתחות שלך או שאתה צריך למפתח מחדש את המנעולים לרכב שלך, מנעולן יכול לעזור. חשוב לוודא שאתם מזמינים מנעולן מורשה ומבוטח שיוכל לספק שירותים אמינים. עם מנעולן הרכב המתאים, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שתוכלו לחזור לרכב ולעלות לכביש תוך זמן קצר. אחד היתרונות העיקריים של הזמנת מנעולן רכב הוא הנוחות שהם מציעים. מנעולני רכב רבים מציעים שירותים ניידים מה שאומר שהם יכולים להגיע אליכם, בין אם אתם בבית ובין אם אתם בצד הדרך. המשמעות היא שלא תצטרכו לחכות למשאית גרר או לבזבז זמן בסוכנות. מנעולנים ניידים יכולים בדרך כלל להגיע תוך דקות ספורות מהקריאה שלך ויכולים לספק שירותי חירום כגון פתיחת דלתות כאשר המפתחות נעולים בפנים או מתן גישה לרכב לאחר תאונה. בסך הכל, מנעולנים לרכב הם משאב רב ערך בכל הנוגע למנעולים ומפתחות לרכב. הם יכולים לספק שירותי חירום, שכפול מפתחות, מנעולי מפתח מחדש ולתכנת שלטי מפתחות אלקטרוניים. חשוב לוודא שאתם מזמינים מנעולן מורשה ומבוטח שיוכל לספק שירותים אמינים. עם מנעולן הרכב המתאים, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שתוכלו לחזור לרכב ולעלות לכביש תוך זמן קצר.

לסיכום, מנעולן רכב הוא משאב מצוין לעזור לך בכל בעיה של מנעול רכב. הם יכולים לספק מגוון שירותים, החל משכפול מפתחות ועד התקנת מנעולים חדשים, וניתן להתקשר אליהם כשצריך אותם. עם מנעולן רכב מתאים, אתה יכול להיות בטוח שהרכב שלך מאובטח ובטוח.